Vishay/Sprague 601D687F050FL1
601D687F050FL1 picture photo
Mfg. Part Number
601D687F050FL1
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
680UF 50V 15.88X53.98 105C AXI
Datasheet Download
601D687F050FL1.pdf
Availability of 601D687F050FL1
QUANTITY
601D687F050FL1 Order Process
Ship out your order
Specifications of 601D687F050FL1
Internal Part NumberEIS-601D687F050FL1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)601D687F050FL1
Related Links601D687, 601D687F050FL1 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
601D687F050FL1 Details Description
Related parts for 601D687F050FL1
RES SMD 100K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES MO 3W 8.2 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 2MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO214AC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
HDM EMPO055F120FK datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf