Vishay/Sprague 601D777G025FP2
601D777G025FP2 picture photo
Mfg. Part Number
601D777G025FP2
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
770UF 25V 16X68 105C AXI
Datasheet Download
601D777G025FP2.pdf
Availability of 601D777G025FP2
QUANTITY
601D777G025FP2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 601D777G025FP2
Internal Part NumberEIS-601D777G025FP2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)601D777G025FP2
Related Links601D777, 601D777G025FP2 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
601D777G025FP2 Details Description
Related parts for 601D777G025FP2
IC VREF SERIES 2.048V 8SOIC datasheet.pdf
REPL COVER PLATE PWR CORD 2300E datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 2.5A TO252 datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 15POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT PIN datasheet.pdf