Vishay/Sprague 601D907G020GJ8
601D907G020GJ8 picture photo
Mfg. Part Number
601D907G020GJ8
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
900UF 20V 20X43 105C AXI
Datasheet Download
601D907G020GJ8.pdf
Availability of 601D907G020GJ8
QUANTITY
601D907G020GJ8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 601D907G020GJ8
Internal Part NumberEIS-601D907G020GJ8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)601D907G020GJ8
Related Links601D907, 601D907G020GJ8 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
601D907G020GJ8 Details Description
Related parts for 601D907G020GJ8
TRANS NPN DARL 60V 1A TO-126 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 13POS datasheet.pdf
RES 600 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ECONOSILL 3.3V SS 8-USOP datasheet.pdf
IC DESERIALIZER PROG 48TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 6A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
TERMINAL MARKER DEK 5/5 MC-10 datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 167MHZ VFBGA datasheet.pdf