Cardinal Components CPPC7L-A3B6-11.2896TS
CPPC7L-A3B6-11.2896TS picture photo
Mfg. Part Number
CPPC7L-A3B6-11.2896TS
Brief Description
OSC XO 11.2896MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CPPC7L-A3B6-11.2896TS.pdf
Availability of CPPC7L-A3B6-11.2896TS
QUANTITY
CPPC7L-A3B6-11.2896TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CPPC7L-A3B6-11.2896TS
Internal Part NumberEIS-CPPC7L-A3B6-11.2896TS
TypeXO (Standard)
Frequency11.2896MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPPC7L-A3B6-11.2896TS
Related LinksCPPC7L-A3B, CPPC7L-A3B6-11.2896TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CPPC7L-A3B6-11.2896TS Details Description
Related parts for CPPC7L-A3B6-11.2896TS
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PF HDR ASSY SEAHORSE 4WA-LL datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC DSP FIX/FLOAT POINT 176HLQFP datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf