E-Z-Hook 604XHL-36RED
604XHL-36RED picture photo
Mfg. Part Number
604XHL-36RED
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Jumper, Specialty
Brief Description
JUMPER XHL MACRO HOOK RED 36"
Datasheet Download
604XHL-36RED.pdf
Availability of 604XHL-36RED
QUANTITY
604XHL-36RED Order Process
Ship out your order
Specifications of 604XHL-36RED
Internal Part NumberEIS-604XHL-36RED
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Jumper, Specialty
SeriesE-Z-MACRO-HOOK™ XHL
ConfigurationGrabber, Hook to Grabber, Hook
1st ConnectorMacro Hook
2nd ConnectorMacro Hook
Cable Length36.0" (914.40mm)
Contents1 Lead, Red
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated5000VDC (5kV)
Current Rating4A
Temperature Range221°F (105°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)604XHL-36RED
Related Links604XHL, 604XHL-36RED Datasheet, E-Z-Hook Distributor
604XHL-36RED Details Description
Related parts for 604XHL-36RED
TERMINAL BLK 14POS 5MM SIDE ENT datasheet.pdf
IGBT 1200V 50A 349W TO247-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS W/SKT BOX datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
MOTION CONTROL MOD 2 AXIS 24VDC datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD80 datasheet.pdf
FIXED IND 36NH 90MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf