E-Z-Hook 604XHL-60-S
604XHL-60-S picture photo
Mfg. Part Number
604XHL-60-S
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Jumper, Specialty
Brief Description
JUMPER XHL MACRO HOOK 60" SET/10
Datasheet Download
604XHL-60-S.pdf
Availability of 604XHL-60-S
QUANTITY
604XHL-60-S Order Process
Ship out your order
Specifications of 604XHL-60-S
Internal Part NumberEIS-604XHL-60-S
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Jumper, Specialty
SeriesE-Z-MACRO-HOOK™ XHL
ConfigurationGrabber, Hook to Grabber, Hook
1st ConnectorMacro Hook
2nd ConnectorMacro Hook
Cable Length60.0" (1524.00mm)
Contents10 Leads, Multiple Colors
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated5000VDC (5kV)
Current Rating4A
Temperature Range221°F (105°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)604XHL-60-S
Related Links604XH, 604XHL-60-S Datasheet, E-Z-Hook Distributor
604XHL-60-S Details Description
Related parts for 604XHL-60-S
IC LINE RCVR QUAD CMOS 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 412 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
WIREMOUNT PLUG 24 CONTACT OPEN E datasheet.pdf
MOSFET N CH 600V 8A IPAK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 2512 datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 1/3W 0603 datasheet.pdf