E-Z-Hook 604XJL-60RED
604XJL-60RED picture photo
Mfg. Part Number
604XJL-60RED
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Jumper, Specialty
Brief Description
JUMPER XJL MACRO HOOK RED 60"
Datasheet Download
604XJL-60RED.pdf
Availability of 604XJL-60RED
QUANTITY
604XJL-60RED Order Process
Ship out your order
Specifications of 604XJL-60RED
Internal Part NumberEIS-604XJL-60RED
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Jumper, Specialty
SeriesE-Z-MACRO-HOOK™ XJL
ConfigurationGrabber, Hook to Grabber, Hook
1st ConnectorMacro Hook
2nd ConnectorMacro Hook
Cable Length60.0" (1524.00mm)
Contents1 Lead, Red
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated5000VDC (5kV)
Current Rating4A
Temperature Range221°F (105°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)604XJL-60RED
Related Links604XJL, 604XJL-60RED Datasheet, E-Z-Hook Distributor
604XJL-60RED Details Description
Related parts for 604XJL-60RED
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
COMPUTER SGL-BRD BL2030 MEM/FLSH datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES 250 OHM TO236-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 360NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf