Visual Communications Company, LLC 60PSB--10PK
60PSB--10PK picture photo
Mfg. Part Number
60PSB--10PK
Manufacturer
Product Category
Lamps - Incandescents, Neons
Brief Description
LAMP T-2 TELEPH SLIDE 60V 10PK
Datasheet Download
60PSB--10PK.pdf
Availability of 60PSB--10PK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
60PSB--10PK Order Process
Ship out your order
Specifications of 60PSB--10PK
Internal Part NumberEIS-60PSB--10PK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLCML Lamps 21/Jan/2014
Standard Package10
Category Optoelectronics
FamilyLamps - Incandescents, Neons
Series-
ColorClear
Lens Style/SizeRound with Domed Top, T-2
Lead StyleTelephone Slide Base
MSCP (Mean Spherical Candle Power)-
Voltage Rating60V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)60PSB--10PK
Related Links60PSB, 60PSB--10PK Datasheet, Visual Communications Company, LLC Distributor
60PSB--10PK Details Description
Related parts for 60PSB--10PK
CONN HEADER .100 SNGL R/A 5POS datasheet.pdf
CONN SOCKET 120POS .5MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
L37-3 SHEET 640X320X1MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 150MW 0503 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS PIN datasheet.pdf
IC DVI/HDMI ESD PROTECT 32HVQFN datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 43MA 24 OHM SMD datasheet.pdf
CONN CIC VERT 13POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 400W datasheet.pdf