Vishay/Vitramon VJ1210Y123JBLAT4X
VJ1210Y123JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y123JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 0.012UF 630V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y123JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y123JBLAT4X
QUANTITY
VJ1210Y123JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y123JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y123JBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y123JBLAT4X
Related LinksVJ1210Y1, VJ1210Y123JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y123JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y123JBLAT4X
RES 300 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20.5KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
TAPE ALUMINUM FOIL 12"X5YD datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-4 BAR datasheet.pdf
RES 20K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
PROTECTOR SINGLE BIDIRECT 395V datasheet.pdf