Vishay/Sprague 610D106F100DR5
610D106F100DR5 picture photo
Mfg. Part Number
610D106F100DR5
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
10UF 100V 9.53X69.85 125C AXI
Datasheet Download
610D106F100DR5.pdf
Availability of 610D106F100DR5
QUANTITY
610D106F100DR5 Order Process
Ship out your order
Specifications of 610D106F100DR5
Internal Part NumberEIS-610D106F100DR5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)610D106F100DR5
Related Links610D106, 610D106F100DR5 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
610D106F100DR5 Details Description
Related parts for 610D106F100DR5
Connector Header 27 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V datasheet.pdf
IC TX/RX RS-485/RS-422 14-SOIC datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD HI DRV 16-TSSOP datasheet.pdf
IC PMU FOR APPL PROCESSORS 40LLP datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES 505 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR/PWM HSOP36 datasheet.pdf
10PK JMP DBL 2P SKT FML/FML 30CM datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.2A SOT223 datasheet.pdf