Vishay/Sprague 610D225F100KD2
610D225F100KD2 picture photo
Mfg. Part Number
610D225F100KD2
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
2.2UF 100V 7.54X25.4 125C AXI
Datasheet Download
610D225F100KD2.pdf
Availability of 610D225F100KD2
QUANTITY
610D225F100KD2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 610D225F100KD2
Internal Part NumberEIS-610D225F100KD2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)610D225F100KD2
Related Links610D225, 610D225F100KD2 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
610D225F100KD2 Details Description
Related parts for 610D225F100KD2
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
FUSE AUTO 60A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 16POS datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
HEATSHRINK FP303MS 1/8-100' WHIT datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf