Ohmite 610HR010E
610HR010E picture photo
Mfg. Part Number
610HR010E
Brief Description
RES 0.01 OHM 1W 3% AXIAL
Datasheet Download
610HR010E.pdf
Availability of 610HR010E
QUANTITY
610HR010E Order Process
Ship out your order
Specifications of 610HR010E
Internal Part NumberEIS-610HR010E
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.01
Tolerance±3%
Power (Watts)1W
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.630" L (16.00mm)