Omron Automation & Safety 61F-INL AC110/220 4KM
61F-INL AC110/220 4KM picture photo
Mfg. Part Number
61F-INL AC110/220 4KM
Manufacturer
Product Category
Controllers - Liquid, Level
Brief Description
CNTRL LIQ LEV 110/220VAC DINRAIL
Datasheet Download
61F-INL AC110/220 4KM.pdf
Availability of 61F-INL AC110/220 4KM
QUANTITY
61F-INL AC110/220 4KM Order Process
Ship out your order
Specifications of 61F-INL AC110/220 4KM
Internal Part NumberEIS-61F-INL AC110/220 4KM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - Liquid, Level
Series61F
TypeHigh/Low Level
Voltage - Supply110/220VAC
Sensitivity0 ~ 0.7kOhm
FeaturesAlarm High/Low - Contact, Level Indication
Cable Length4km (Not Included)
Output TypeRelay (2)
Contact FormSPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage3A @ 200VAC
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Operating Temperature-10°C ~ 55°C
Fluid TypePurified Water, Waste Water
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)61F-INL AC110/220 4KM
Related Links61F-INL AC, 61F-INL AC110/220 4KM Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
61F-INL AC110/220 4KM Details Description
Related parts for 61F-INL AC110/220 4KM
BOARD EVALUATION KIT FOR MCF5282 datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #1 12.09" datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB24 M32 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 10V T/H datasheet.pdf
ECMSC 28POS PLUG KIT W/O RING datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf