Grayhill, Inc. 62A22-02-100SH
62A22-02-100SH picture photo
Mfg. Part Number
62A22-02-100SH
Datasheet Download
62A22-02-100SH.pdf
Availability of 62A22-02-100SH
QUANTITY
62A22-02-100SH Order Process
Ship out your order
Specifications of 62A22-02-100SH
Internal Part NumberEIS-62A22-02-100SH
FamilyEncoders
Series62A
Pulses per Revolution16
Voltage - Supply5V
Actuator Type1/4" Dia Flatted End
DetentYes
Built in SwitchYes
Mounting TypePanel Mount
OrientationUser Selectable
Termination StyleCable Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)62A22-02-100SH
Related Links62A22-0, 62A22-02-100SH Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
62A22-02-100SH Details Description
Related parts for 62A22-02-100SH
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
SENSOR PRES 150PSI GAUGE 5V ANLG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
SSR PM IP00 660VAC/50A AC INPUT datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
LED RGB SMD DIFF 6-PLCC datasheet.pdf
ER 5C 5#12 PIN PLUG datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf