Grayhill, Inc. 62A22-02-150S
62A22-02-150S picture photo
Mfg. Part Number
62A22-02-150S
Datasheet Download
62A22-02-150S.pdf
Availability of 62A22-02-150S
QUANTITY
62A22-02-150S Order Process
Ship out your order
Specifications of 62A22-02-150S
Internal Part NumberEIS-62A22-02-150S
FamilyEncoders
Series62A
Pulses per Revolution16
Voltage - Supply5V
Actuator Type1/4" Dia Flatted End
DetentYes
Built in SwitchYes
Mounting TypePanel Mount
OrientationUser Selectable
Termination StyleCable Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)62A22-02-150S
Related Links62A22-, 62A22-02-150S Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
62A22-02-150S Details Description
Related parts for 62A22-02-150S
FERRITE 4A 600 OHM 2220 SMD datasheet.pdf
SIDACTOR BI 320V 400A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 130PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.5588K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 60W datasheet.pdf