Grayhill, Inc. 62S11-L9-020S
62S11-L9-020S picture photo
Mfg. Part Number
62S11-L9-020S
Datasheet Download
62S11-L9-020S.pdf
Availability of 62S11-L9-020S
QUANTITY
62S11-L9-020S Order Process
Ship out your order
Specifications of 62S11-L9-020S
Internal Part NumberEIS-62S11-L9-020S
Pulses per Revolution32
Voltage - Supply5V
OrientationVertical
Termination StyleCable Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)62S11-L9-020S
Related Links62S11-, 62S11-L9-020S Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
62S11-L9-020S Details Description
Related parts for 62S11-L9-020S
CAP CER 3300PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT JAM NUT 5POS W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 1K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.5GHZ 1023FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 7.5M OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
IMPACT BP 6X10 LW SN/PB datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 120V TO-263AB datasheet.pdf