CTS Electronic Components 632L3C024M00000
632L3C024M00000 picture photo
Mfg. Part Number
632L3C024M00000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
632L3C024M00000.pdf
Availability of 632L3C024M00000
QUANTITY
632L3C024M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 632L3C024M00000
Internal Part NumberEIS-632L3C024M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series632
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)632L3C024M00000
Related Links632L3C0, 632L3C024M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
632L3C024M00000 Details Description
Related parts for 632L3C024M00000
CONN PLUG 25POS 30AWG 18IN datasheet.pdf
CONN RING TONG 16-14AWG 5MM STUD datasheet.pdf
EXTRACTOR TOOL DITTO 20-26 AWG datasheet.pdf
IC LIU SH T1/E1/J1 14CH 304TBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.3A 30V datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 375MA 2.6 OHM datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO213AB datasheet.pdf