CTS Electronic Components 632N3I048M00000
632N3I048M00000 picture photo
Mfg. Part Number
632N3I048M00000
Brief Description
OSC XO 48.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
632N3I048M00000.pdf
Availability of 632N3I048M00000
QUANTITY
632N3I048M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 632N3I048M00000
Internal Part NumberEIS-632N3I048M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information632 Series RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)632N3I048M00000
Related Links632N3I0, 632N3I048M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
632N3I048M00000 Details Description
Related parts for 632N3I048M00000
RELAY TELECOM SPDT 1A 24V datasheet.pdf
BLOCK SUPPORT SH 1 datasheet.pdf
RES 200 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC RCVR/DRVR 5V DIFF ECL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1A 12V OUT SIP datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf