CTS Electronic Components 635L3I3074M25000
635L3I3074M25000 picture photo
Mfg. Part Number
635L3I3074M25000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 74.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
635L3I3074M25000.pdf
Availability of 635L3I3074M25000
QUANTITY
635L3I3074M25000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 635L3I3074M25000
Internal Part NumberEIS-635L3I3074M25000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLow Jitter Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series635
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency74.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)65mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)635L3I3074M25000
Related Links635L3I30, 635L3I3074M25000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
635L3I3074M25000 Details Description
Related parts for 635L3I3074M25000
TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675" datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 22POS W/SCKT datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG BLACK 2500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
VARISTOR 389V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.15A SOT723 datasheet.pdf