CTS Electronic Components 636L2I024M00000
636L2I024M00000 picture photo
Mfg. Part Number
636L2I024M00000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
636L2I024M00000.pdf
Availability of 636L2I024M00000
QUANTITY
636L2I024M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 636L2I024M00000
Internal Part NumberEIS-636L2I024M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series636
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)636L2I024M00000
Related Links636L2I0, 636L2I024M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
636L2I024M00000 Details Description
Related parts for 636L2I024M00000
OSC XO 1.8432MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC DIODE MODULE BOD 0.7A 3400V datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ISL59119IBZ datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC CRO 2120-2200 MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
KIT DISCOVERY STM32 F0 SERIES datasheet.pdf
INSERT FEMALE 4+2POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 125V datasheet.pdf