CTS Electronic Components 637L5003I2T
637L5003I2T picture photo
Mfg. Part Number
637L5003I2T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 50.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
637L5003I2T.pdf
Availability of 637L5003I2T
QUANTITY
637L5003I2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 637L5003I2T
Internal Part NumberEIS-637L5003I2T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLow Jitter Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series637
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)65mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)637L5003I2T
Related Links637L5, 637L5003I2T Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
637L5003I2T Details Description
Related parts for 637L5003I2T
SOCKET ADAPTER SOIC TO 20DIP 0.3 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SURGE PROTECTOR DIN RAIL RJ45 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
SURGE STOPPER W/DIODE SMD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf