FFF 65153-001LF
65153-001LF picture photo
Mfg. Part Number
65153-001LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Accessories
Brief Description
BP PIERCE BLOCK LF
Datasheet Download
65153-001LF.pdf
Availability of 65153-001LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
65153-001LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 65153-001LF
Internal Part NumberEIS-65153-001LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Jul/2013
Multiple Devices 01/Jul/2013
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Accessories
Series-
PackagingBulk
Accessory TypePierce Block
For Use With/Related Products-
Specifications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)65153-001LF
Related Links65153, 65153-001LF Datasheet, FFF Distributor
65153-001LF Details Description
Related parts for 65153-001LF
RES SMD 510 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 50MHZ 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 20A DPAK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
IC FPGA 289 I/O 780HBGA datasheet.pdf
CAP SLIDE WHITE datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 75V 150MA SOT563 datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
FRNT PNL AMC MTCA RC1.2 3LED datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A SYNC 6DFN datasheet.pdf