FFF 65486-015LF
65486-015LF picture photo
Mfg. Part Number
65486-015LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HOUSING
Datasheet Download
65486-015LF.pdf
Availability of 65486-015LF
QUANTITY
65486-015LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 65486-015LF
Internal Part NumberEIS-65486-015LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesMini-PV™, Basics+
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions15
Pitch0.150" (3.81mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening Type-
ColorBlack
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)65486-015LF
Related Links65486, 65486-015LF Datasheet, FFF Distributor
65486-015LF Details Description
Related parts for 65486-015LF
IC PWR SWITCH DUAL PCMCIA 30SSOP datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS 2.5MM HPI IVORY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf