Wakefield 658-35ABT4E
658-35ABT4E picture photo
Mfg. Part Number
658-35ABT4E
Brief Description
HEATSINK CPU 28MM SQ BLK W/TAPE
Datasheet Download
658-35ABT4E.pdf
Availability of 658-35ABT4E
QUANTITY
658-35ABT4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 658-35ABT4E
Internal Part NumberEIS-658-35ABT4E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,200
ShapeSquare, Pin Fins
Length1.100" (27.94mm)
Width1.100" (27.94mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.350" (8.89mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.0°C/W @ 800 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)658-35ABT4E
Related Links658-3, 658-35ABT4E Datasheet, Wakefield Distributor
658-35ABT4E Details Description
Related parts for 658-35ABT4E
CONN HEADER 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3.3V SC70 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
ANTENNA 3DB GAIN 5/8WAVE 433MHZ datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W datasheet.pdf
CAP CER 15PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf