Vishay/BCcomponents 660C15AZT39
660C15AZT39 picture photo
Mfg. Part Number
660C15AZT39
Brief Description
CAP CER 390PF 15KV N4700 AXIAL
Datasheet Download
660C15AZT39.pdf
Availability of 660C15AZT39
QUANTITY
660C15AZT39 Order Process
Ship out your order
Specifications of 660C15AZT39
Internal Part NumberEIS-660C15AZT39
PackagingBulk
Capacitance390pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15000V (15kV)
Temperature CoefficientN4700
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.827" Dia x 0.512" L (21.00mm x 13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)660C15AZT39
Related Links660C1, 660C15AZT39 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
660C15AZT39 Details Description
Related parts for 660C15AZT39
CONN SOCKET 20POS 1.27MM (4PCS) datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A DPAK datasheet.pdf
SENSOR AIRFLOW AMP 200 SCCM datasheet.pdf
CAP CER 4.9PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 9.42K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf