FFF 66226-027LF
66226-027LF picture photo
Mfg. Part Number
66226-027LF
Brief Description
CONN FFC HEADER 27POS 2.54MM
Datasheet Download
66226-027LF.pdf
Availability of 66226-027LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
66226-027LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 66226-027LF
Internal Part NumberEIS-66226-027LF
Standard Package50
Connector/Contact TypeHeader
Number of Positions27
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationIDC
FFC, FCB Thickness0.33mm
Features-
Voltage Rating500V
Operating Temperature-65°C ~ 105°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating2A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)66226-027LF
Related Links66226, 66226-027LF Datasheet, FFF Distributor
66226-027LF Details Description
Related parts for 66226-027LF
IC REG BOOST ADJ 85MA TSOT23-8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8SOIC datasheet.pdf
FUSE 160A 690V 00B/60 AR datasheet.pdf
IC BUFFER HEX 1INPUT 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
TV 5C 5#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
2200UF 6,3V 12,5X12,5X13MM 105C datasheet.pdf