FFF 67273-043LF
67273-043LF picture photo
Mfg. Part Number
67273-043LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
VERTICAL GUIDE PIN SLOTT HDR
Datasheet Download
67273-043LF.pdf
Availability of 67273-043LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
67273-043LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 67273-043LF
Internal Part NumberEIS-67273-043LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series-
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions86
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)67273-043LF
Related Links67273, 67273-043LF Datasheet, FFF Distributor
67273-043LF Details Description
Related parts for 67273-043LF
TVS DIODE 15VWM 8SOIC datasheet.pdf
IC PWR FOR IEEE 802.3AF 20TSSOP datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 3.9W 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 240 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 23MHZ RRO 6USON datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 59MM datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 200MW SOD323 datasheet.pdf