Vishay/Sprague 672D127H100ET5J
672D127H100ET5J picture photo
Mfg. Part Number
672D127H100ET5J
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
120UF 100V 16.1X33.4 105C RAD
Datasheet Download
672D127H100ET5J.pdf
Availability of 672D127H100ET5J
QUANTITY
672D127H100ET5J Order Process
Ship out your order
Specifications of 672D127H100ET5J
Internal Part NumberEIS-672D127H100ET5J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)672D127H100ET5J
Related Links672D127, 672D127H100ET5J Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
672D127H100ET5J Details Description
Related parts for 672D127H100ET5J
CONN RECEPT VERT STACK 8POS 2MM datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 240PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
DIODE RF SCHTKY 15V 750MA SOT363 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RECT 2 PC COVER FOR PADDLE SWES datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC SMBJ datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 0.200 T/H datasheet.pdf