Vishay/Sprague 672D226F250EN4D
672D226F250EN4D picture photo
Mfg. Part Number
672D226F250EN4D
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
22UF 250V 16X32 105C RAD
Datasheet Download
672D226F250EN4D.pdf
Availability of 672D226F250EN4D
QUANTITY
672D226F250EN4D Order Process
Ship out your order
Specifications of 672D226F250EN4D
Internal Part NumberEIS-672D226F250EN4D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)672D226F250EN4D
Related Links672D226, 672D226F250EN4D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
672D226F250EN4D Details Description
Related parts for 672D226F250EN4D
Connector Receptacle 90 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CATV AMP MOD 870MHZ 440MA 7P datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 56VFBGA datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 42POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES 147 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCR FAST SW 150A 800V TO-93 datasheet.pdf
SEEGER-V-RING J26X1 2V datasheet.pdf
INDICATOR 12MM FIXED YE 12V WIRE datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
RES SMD 505K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf