Vishay/Sprague 672D337H040ET5J
672D337H040ET5J picture photo
Mfg. Part Number
672D337H040ET5J
Brief Description
330UF 40V 16.1X33.4 105C RAD
Datasheet Download
672D337H040ET5J.pdf
Availability of 672D337H040ET5J
QUANTITY
672D337H040ET5J Order Process
Ship out your order
Specifications of 672D337H040ET5J
Internal Part NumberEIS-672D337H040ET5J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)672D337H040ET5J
Related Links672D337, 672D337H040ET5J Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
672D337H040ET5J Details Description
Related parts for 672D337H040ET5J
DIODE ARRAY GP 600V 30A TO247AD datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 46POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf