Vishay/Sprague 672D477F025DS5R
672D477F025DS5R picture photo
Mfg. Part Number
672D477F025DS5R
Brief Description
470UF 25V 12.5X42.5 105C RAD
Datasheet Download
672D477F025DS5R.pdf
Availability of 672D477F025DS5R
QUANTITY
672D477F025DS5R Order Process
Ship out your order
Specifications of 672D477F025DS5R
Internal Part NumberEIS-672D477F025DS5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package265
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)672D477F025DS5R
Related Links672D477, 672D477F025DS5R Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
672D477F025DS5R Details Description
Related parts for 672D477F025DS5R
MODULE SCR/DIODE 40A 120VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MEMORY CARD SD MICRO M2 4GB datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 36 OLIVE datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.28A 170 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 5.786K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 430NH 650MA 350 MOHM datasheet.pdf
WHITE POLYESTER 2" X 1" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf