Vishay/Sprague 672D477H015DT5J
672D477H015DT5J picture photo
Mfg. Part Number
672D477H015DT5J
Brief Description
470UF 15V 12.5X33.5 105C RAD
Datasheet Download
672D477H015DT5J.pdf
Availability of 672D477H015DT5J
QUANTITY
672D477H015DT5J Order Process
Ship out your order
Specifications of 672D477H015DT5J
Internal Part NumberEIS-672D477H015DT5J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)672D477H015DT5J
Related Links672D477, 672D477H015DT5J Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
672D477H015DT5J Details Description
Related parts for 672D477H015DT5J
HDI PIN ASSY 3 ROW 312 POS datasheet.pdf
IC 8BIT 3US QUAD DAC S/O 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W datasheet.pdf
TM40-98 BRACKET datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SOT23-3 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 18AWG 500' datasheet.pdf
LED MODULE WHITE, 12 LEDS datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 44POS datasheet.pdf
CAP MICA 100PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf