Vishay/Sprague 672D477H015DT5J
672D477H015DT5J picture photo
Mfg. Part Number
672D477H015DT5J
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
470UF 15V 12.5X33.5 105C RAD
Datasheet Download
672D477H015DT5J.pdf
Availability of 672D477H015DT5J
QUANTITY
672D477H015DT5J Order Process
Ship out your order
Specifications of 672D477H015DT5J
Internal Part NumberEIS-672D477H015DT5J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)672D477H015DT5J
Related Links672D477, 672D477H015DT5J Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
672D477H015DT5J Details Description
Related parts for 672D477H015DT5J
IC INVERTER HEX SCHMITT 14SOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
BUZZER MAGN 1.5V 2.048KHZ PCB datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 166MHZ 20QSOP datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB10 M25 datasheet.pdf
TRIAC 800V 12A TO220F datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf