Vishay/Sprague 672D477H020EK5J
672D477H020EK5J picture photo
Mfg. Part Number
672D477H020EK5J
Brief Description
470UF 20V 16X25 105C RAD
Datasheet Download
672D477H020EK5J.pdf
Availability of 672D477H020EK5J
QUANTITY
672D477H020EK5J Order Process
Ship out your order
Specifications of 672D477H020EK5J
Internal Part NumberEIS-672D477H020EK5J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)672D477H020EK5J
Related Links672D477, 672D477H020EK5J Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
672D477H020EK5J Details Description
Related parts for 672D477H020EK5J
CONN PLUG BANANA INSUL SOLDERLES datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 1A TO220AB datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACTIVE LOW TO-92 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT SHIELDED datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 240MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
25W3 FE ANG_50 OHMS S4_BRACKET_C datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT ROTARY datasheet.pdf
OSC XO 9.60MHZ CMOS SMD datasheet.pdf