Vishay/Sprague 672D827H015DS5C
672D827H015DS5C picture photo
Mfg. Part Number
672D827H015DS5C
Brief Description
820UF 15V 12.5X42.5 105C RAD
Datasheet Download
672D827H015DS5C.pdf
Availability of 672D827H015DS5C
QUANTITY
672D827H015DS5C Order Process
Ship out your order
Specifications of 672D827H015DS5C
Internal Part NumberEIS-672D827H015DS5C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package265
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)672D827H015DS5C
Related Links672D827, 672D827H015DS5C Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
672D827H015DS5C Details Description
Related parts for 672D827H015DS5C
RES ARRAY 16 RES 1K OHM 18DRT datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIG HEX INV 14SOEIAJ datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 72W 25FLEXIWATT datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC TXRX T1/E1/J1 8PORT 256-CSBGA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 4CH DARLNG 16-CDIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 140MHZ 16QSOP datasheet.pdf