Vishay/Sprague 678D396M063CC2D
678D396M063CC2D picture photo
Mfg. Part Number
678D396M063CC2D
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
39UF 63V 10X13 105C RAD
Datasheet Download
678D396M063CC2D.pdf
Availability of 678D396M063CC2D
QUANTITY
678D396M063CC2D Order Process
Ship out your order
Specifications of 678D396M063CC2D
Internal Part NumberEIS-678D396M063CC2D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package360
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)678D396M063CC2D
Related Links678D396, 678D396M063CC2D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
678D396M063CC2D Details Description
Related parts for 678D396M063CC2D
MOSFET N/P-CH 20V 1206A datasheet.pdf
ADAPTER FOR ATDH2200 44TQFP datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
IC MOSFET RF N-CHAN TO272-8 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 22 OLIVE datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf