Laird Technologies EMI 67SLG060080070PI00
67SLG060080070PI00 picture photo
Mfg. Part Number
67SLG060080070PI00
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
METAL FILM OVER FOAM CONTACTS
Datasheet Download
67SLG060080070PI00.pdf
Availability of 67SLG060080070PI00
QUANTITY
67SLG060080070PI00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 67SLG060080070PI00
Internal Part NumberEIS-67SLG060080070PI00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series-
ShapeRectangular
Thickness - Overall0.315" (8.00mm)
Width0.24" (6.00mm)
Length0.276" (7.00mm)
AdhesiveSolder
Temperature Range-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)