Laird Technologies EMI 67SLG100150100PI00
67SLG100150100PI00 picture photo
Mfg. Part Number
67SLG100150100PI00
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
METAL FILM OVER FOAM CONTACTS
Datasheet Download
67SLG100150100PI00.pdf
Availability of 67SLG100150100PI00
QUANTITY
67SLG100150100PI00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 67SLG100150100PI00
Internal Part NumberEIS-67SLG100150100PI00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series-
ShapeRectangular
Thickness - Overall0.591" (15.00mm)
Width0.393" (10.00mm)
Length0.393" (10.00mm)
AdhesiveSolder
Temperature Range-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)67SLG100150100PI00
Related Links67SLG1001, 67SLG100150100PI00 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor
67SLG100150100PI00 Details Description
Related parts for 67SLG100150100PI00
CONN SHROUD 10POS DL .100 LATCH datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 144KBIT 12NS 68PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC UART SINGLE 48TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.018UF 25V X7R 0508 datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 120PO datasheet.pdf
OCEAN SIDE FEED APPLICATOR datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf