TT Electronics/BI 67WR200KLF
67WR200KLF picture photo
Mfg. Part Number
67WR200KLF
Brief Description
TRIMMER 200K OHM 0.5W TH
Datasheet Download
67WR200KLF.pdf
Availability of 67WR200KLF
QUANTITY
67WR200KLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 67WR200KLF
Internal Part NumberEIS-67WR200KLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert. of Compliance
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.195" Face x 0.409" H (9.53mm x 4.95mm x 10.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)67WR200KLF
Related Links67WR2, 67WR200KLF Datasheet, TT Electronics/BI Distributor
67WR200KLF Details Description
Related parts for 67WR200KLF
RES SMD 5.9KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M18 NO DC 2WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 35NS 48LCC datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD DUAL OUT datasheet.pdf