API Technologies Corp 68-BSF-060-0-11
68-BSF-060-0-11 picture photo
Mfg. Part Number
68-BSF-060-0-11
Datasheet Download
68-BSF-060-0-11.pdf
Availability of 68-BSF-060-0-11
QUANTITY
68-BSF-060-0-11 Order Process
Ship out your order
Specifications of 68-BSF-060-0-11
Internal Part NumberEIS-68-BSF-060-0-11
Voltage - IEC-
Current - UL6A
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
Panel Cutout DimensionsRectangular - 29.46mm x 60.93mm
Panel Thickness0.031" (0.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68-BSF-060-0-11
Related Links68-BSF-, 68-BSF-060-0-11 Datasheet, API Technologies Corp Distributor
68-BSF-060-0-11 Details Description
Related parts for 68-BSF-060-0-11
IC DAC 8BIT DUAL MULT 20-CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 18A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
0805 33K J62 B-4000 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR datasheet.pdf
EVAL BOARD BD9D321EFJ datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.00082UF RADIAL datasheet.pdf