API Technologies Corp 68-BSF-060-5-04
68-BSF-060-5-04 picture photo
Mfg. Part Number
68-BSF-060-5-04
Datasheet Download
68-BSF-060-5-04.pdf
Availability of 68-BSF-060-5-04
QUANTITY
68-BSF-060-5-04 Order Process
Ship out your order
Specifications of 68-BSF-060-5-04
Internal Part NumberEIS-68-BSF-060-5-04
Voltage - IEC-
Current - UL6A
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
Panel Cutout DimensionsRectangular - 29.46mm x 60.93mm
Panel Thickness0.031" (0.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68-BSF-060-5-04
Related Links68-BSF-, 68-BSF-060-5-04 Datasheet, API Technologies Corp Distributor
68-BSF-060-5-04 Details Description
Related parts for 68-BSF-060-5-04
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE INDUST 32A 415V BS IEC datasheet.pdf
CAP CER 15PF 6.3KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 4 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 36POS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf