FFF 68020-246HLF
68020-246HLF picture photo
Mfg. Part Number
68020-246HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
BERGSTIK II SNGL RA
Datasheet Download
68020-246HLF.pdf
Availability of 68020-246HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
68020-246HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68020-246HLF
Internal Part NumberEIS-68020-246HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68020-246HLF
Related Links68020-, 68020-246HLF Datasheet, FFF Distributor
68020-246HLF Details Description
Related parts for 68020-246HLF
RES 3.9M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 800MA 1.26 OHM datasheet.pdf
IC DCP DUAL 10K 64TP 24SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.1A 200 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-2320-A datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf