FFF 68020-812-080032LF
68020-812-080032LF picture photo
Mfg. Part Number
68020-812-080032LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK R/A
Datasheet Download
68020-812-080032LF.pdf
Availability of 68020-812-080032LF
QUANTITY
68020-812-080032LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68020-812-080032LF
Internal Part NumberEIS-68020-812-080032LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68020-812-080032LF
Related Links68020-812, 68020-812-080032LF Datasheet, FFF Distributor
68020-812-080032LF Details Description
Related parts for 68020-812-080032LF
CAP FILM 0.022UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 3NS 92FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 6.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD323 datasheet.pdf