FFF 68020-812-145032LF
68020-812-145032LF picture photo
Mfg. Part Number
68020-812-145032LF
Brief Description
HEADER BERGSTIK R/A
Datasheet Download
68020-812-145032LF.pdf
Availability of 68020-812-145032LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
68020-812-145032LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68020-812-145032LF
Internal Part NumberEIS-68020-812-145032LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.571" (14.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68020-812-145032LF
Related Links68020-812, 68020-812-145032LF Datasheet, FFF Distributor
68020-812-145032LF Details Description
Related parts for 68020-812-145032LF
MOSFET N-CH 60V 5A PW-MOLD2 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
CABLE 12COND 20AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 18POS DUAL SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 300V 32AWG GRN datasheet.pdf
MOSFET N CH 60V 90A I-PAK datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 1.25W DO214AC datasheet.pdf