FFF 68022-254HLF
68022-254HLF picture photo
Mfg. Part Number
68022-254HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK R/A
Datasheet Download
68022-254HLF.pdf
Availability of 68022-254HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
68022-254HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68022-254HLF
Internal Part NumberEIS-68022-254HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions54
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68022-254HLF
Related Links68022-, 68022-254HLF Datasheet, FFF Distributor
68022-254HLF Details Description
Related parts for 68022-254HLF
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
JUMPER-H1505TR/A3049Y/X 8" datasheet.pdf
TOOL CRIMP SEAL/QIK DIS 10-22AWG datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 202K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 517 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 50ppm 20pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1-50' BLUE datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf