FFF 68046-307PLF
68046-307PLF picture photo
Mfg. Part Number
68046-307PLF
Brief Description
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount
Datasheet Download
68046-307PLF.pdf
Availability of 68046-307PLF
QUANTITY
68046-307PLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68046-307PLF
Internal Part NumberEIS-68046-307PLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesDUBOX™, MezzSelect™, Basics+
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68046-307PLF
Related Links68046-, 68046-307PLF Datasheet, FFF Distributor
68046-307PLF Details Description
Related parts for 68046-307PLF
BOX CHASSIS ALUM 4"L X 2.25"W datasheet.pdf
CAP NIOB OXI 100UF 20% 6.3V 2917 datasheet.pdf
CONN HOUSING 22POS .100" SINGLE datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 SR VERT TH CLIP datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
HOOD FOR 3W3 FOR AWG 8 WIRE datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf