FFF 68633-136HLF
68633-136HLF picture photo
Mfg. Part Number
68633-136HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
68633-136HLF.pdf
Availability of 68633-136HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
68633-136HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68633-136HLF
Internal Part NumberEIS-68633-136HLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68633-136HLF
Related Links68633-, 68633-136HLF Datasheet, FFF Distributor
68633-136HLF Details Description
Related parts for 68633-136HLF
IC DDR SDRAM 256MBIT 5NS 66TSOP datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 134 50/CD datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/32-48" BLACK datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
0.50W CABLE ASSY datasheet.pdf