FFF 69152-118HLF
69152-118HLF picture photo
Mfg. Part Number
69152-118HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
69152-118HLF.pdf
Availability of 69152-118HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
69152-118HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 69152-118HLF
Internal Part NumberEIS-69152-118HLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLBergstik Header Series 09/Apr/2012
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.500" (12.70mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)69152-118HLF
Related Links69152-, 69152-118HLF Datasheet, FFF Distributor
69152-118HLF Details Description
Related parts for 69152-118HLF
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOP datasheet.pdf
IC ADC SRL 8CH 12BIT 5V 20-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A R/A datasheet.pdf
13P MTA100 CONN ASSY POL 15AU datasheet.pdf
BEAD FERRITE 100 OHM 200MA 1608 datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DURABLE FLEX BELT A MED datasheet.pdf
TAPE METAL 50M datasheet.pdf
OSC MEMS 16.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf