FFF 69307-016LF
69307-016LF picture photo
Mfg. Part Number
69307-016LF
Brief Description
CONN HOUSING 16POS 2MM W/O KEY
Datasheet Download
69307-016LF.pdf
Availability of 69307-016LF
QUANTITY
69307-016LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 69307-016LF
Internal Part NumberEIS-69307-016LF
Featured ProductMezzSelect
Standard Package500
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions16
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)69307-016LF
Related Links69307, 69307-016LF Datasheet, FFF Distributor
69307-016LF Details Description
Related parts for 69307-016LF
BRD SPT SNAP LOCK KEY SLOT 5/8" datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8-MSOP datasheet.pdf
CONN HAN BASE W/ADAPT ASSY datasheet.pdf
RES NTWRK 18 RES 47 OHM 36LBGA datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 PIN RECP datasheet.pdf
26500 55C 55#20 P RECP SS LC datasheet.pdf
AB 2C 2#8 SKT RECP datasheet.pdf
350mA LED driver with internal switch IC datasheet.pdf