Vishay/Sprague 695D336X0025H2T
695D336X0025H2T picture photo
Mfg. Part Number
695D336X0025H2T
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 20% 3015
Datasheet Download
695D336X0025H2T.pdf
Availability of 695D336X0025H2T
QUANTITY
695D336X0025H2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 695D336X0025H2T
Internal Part NumberEIS-695D336X0025H2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3015 (7038 Metric)
Size / Dimension0.303" L x 0.150" W (7.70mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeH
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)695D336X0025H2T
Related Links695D336, 695D336X0025H2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
695D336X0025H2T Details Description
Related parts for 695D336X0025H2T
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC POT DPP NV 32TAP U/D 8MSOP datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC RELAY SSR SP-NO 400MA 4-SOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 170X51MM 48VDC datasheet.pdf
TV 6C 6#12 SKT J/N RECP datasheet.pdf
3900UF 50V 25X30MM 105C 5000H datasheet.pdf